עו"ד רותם אלוני דוידוב הינה שותפה  במשרד אלוני דוידוב טאובר ומובילה את מחלקת נפגעות עבירה ורשלנות רפואית.gal_3305-edit-copy

עו"ד רותם אלוני דוידוב נחשבת בידי רבים כחלוצה בסקטור המשפטי בישראל בתחום נפגעות העבירה, ומחזיקה בוותק של למעלה מעשור בו ליוותה מאות תיקים ייחודים בתחום מורכב זה.

בשל ניסיונה הרב והתקדימים שמאחוריה, נחשבת רותם כאוטוריטה מקצועית כמובילה בתחום זה, בצירוף הישגים משפטיים בולטים בתיקים הגדולים והמורכבים ביותר, המהווים אבן דרך במשפט הישראלי בתחום הנזיקין בכלל והרשלנות הרפואית ונפגעות עבירה בפרט.

מעבר לניסיונה המקצועי, רותם  מחזיקה בהיכרות עמוקה עם המערכת הבירוקרטית והמשפטית והתנהלות הנתבעים היכרות המהווה יתרון משמעותי ומקנה לרותם יתרון ניכר בהתמודדות עם תיקים כה רגישים ומורכבים.

רותם מעניקה לכל אחד ואחת מלקוחותיה את היחס האישי, המסור והרגיש המגיע להן בעת משבר זו, ומלווה אותן לכל אורך התהליך לרבות ייצוג וליווי בוועדות השונות, וסיוע בהתנהלות מול שלל גופים, לרבות משרד הרווחה, רשויות מקומיות, גורמי משטרה ועוד.

בסיס עבודתה של רותם בנוי סביב מקצועיות ועבודה רגישה ומדודה, תנאי הכרחי להצלחת ליווי בנושאים לא פשוטים אלו.

במסגרת עבודתה בתחום הנזיקין , מתמחה רותם בתחומים הבאים:

  • רשלנות רפואית בהריון ובלידה- לרוב, היריון ולידה הם מטבעם אירוע מרגש ומשמח, ואולם  לעיתים מתרחשים סיבוכים במהלך ההריון, או במהלך הלידה, המובילים ללידתם של ילדים בעלי נכויות קשות ממגוון סיבות. תביעות מסוג זה הינם מורכבות ורגישות ובהם נדרש להוכיח כי המעקב אחר ההיריון לא בוצע כהלכה או לחלופין לא זוהתה במהלך הלידה מצוקה עוברית. הניסיון הרב של רותם בתחום והידע המקצועי אותו רכשה במרוצת השנים מסייעים לה לדעת לזהות את המרכיבים הדרושים לניהול התביעה ברגישות ונחישות.
  • פגיעה והתעללות מינית במשפחה– אחד מהנושאים המושתקים בחברה הינו פגיעות מיניות אותן עוברים ילדים וילדות, נערים ונערות בידי הוריהם או קרובי משפחה. בשל המורכבות של פגיעות אלו, בחלק ניכר מן המקרים חולפות שנים רבות בטרם הם פועלים למיצוי זכויותיהם המשפטיות, ורובם עושים זאת רק בהגיעם לגיל בגרות. תביעות אלה מורכבות ורגישות ביותר, ומחייבות שליטה בכללי ההתיישנות האזרחית לצד הבנה משפטית עמוקה בסוגיה זו.
  • פגיעה וניצול מיני בילדות-  באופן מצער,ילדים וילדות רבים עוברים פגיעות מיניות במהלך שנות ילדותם ונעוריהם, כאשר לא פעם הפוגע הוא שכן, חבר ועוד. פגיעות אלו מותירות אצל הילדים צלקות המחייבות טיפול נפשי, וגם במקרים אלה לעיתים חולפות שנים רבות עד שהם מסוגלים לפנות להליכים משפטיים. הייצוג בתביעות אלה מחייב עבודה צמודה עם גורמי הטיפול ורגישות מיוחדת לצרכי התובעת או התובע.
  • אונס ותקיפות מיניות בבגירים – ישנם מקרים רבים של אינוס ותקיפה מינית גם בקרב בגירים. בחלק ניכר מן המקרים מדובר במעשים אשר נעשו תוך כדי ניצול מרות, במהלך טיפול רפואי ובמסגרת יחסית זוגית, הייצוג בהליכים אלה מחייב גם הוא הבנה מעמיקה בתחום הפגיעה המינית תוך הכרות עם המערכת המשפטית, וגורמי האכיפה.
  • פגיעה בזכויות אדם– כאשר מדברים על פגיעה בזכויות אדם הכלי המשפטי המוכר הוא העתירה המנהלית, או כמו שרבים קוראים לה הגשת בג"צ, אך היום מתברר יותר ויותר כי דווקא הכלי הנזיקי והתביעה הכספית הם שגורמים לגופים גדולים לשמור על זכויותיהם של קבוצות מוחלשות, ולכן באמצעות התביעה הנזיקית והפגיעה בכיס של אותם גופים ניתן לקדם את ההגנה על זכויות אדם, מתוך אמונה עמוקה בחשיבות של זכויות אדם והגנה על זכויותיהם של המוחלשים בחברה, מייצגת רותם תובעים פרטיים או קבוצות אשר חשים כי נפגעו, וכי המסלול המנהלי לא יכול לתת להם את המענה הראוי.

את דרכה המשפטית החלה רותם במחלקה הפלילית של פרקליטות מחוז מרכז, לאחר ההתמחות החלה רותם לעבוד במשרד המתמחה ברשלנות רפואית ובתוך פרק זמן לא ארוך כבר הקימה והובילה רותם את המחלקה לנפגעות עבירה במשרד וזאת במקביל לניהול עשרות תיקי רשלנות רפואית. לאחר כ – 8 שנים בתחום החליטה רותם לצאת לדרך עצמאית וחברה לעו"ד נמרוד טאובר.

בנוסף לניסיונה העשיר, לרותם השכלה רלוונטית יוצאת דופן, תוך שמעבר לתואר במשפטים LL.B מהאוניברסיטה העברית, היא מחזיקה בתואר שני בלימודי מגדר וזאת לצד היותה מגשרת ונוטריונית.